Rochdale koopt gas en elektra in via een inkoopcollectief: Aenergie. Dit bedrijf is in 2002 opgericht voor en door woningcorporaties. Aenergie koopt gas en elektra in bij Engie, een van oorsprong Franse multinational. Engie is wereldwijd actief als producent en distributeur van elektriciteit en aardgas.
Waarom zijn de kosten van de gemeenschappelijke energie/elektra per 1 juli 2024 zo hoog?
Wij werken met een inkoopcollectief voor energie. Dit betekent dat we samen met andere woningcorporaties onze energie zo scherp mogelijk inkopen. Gas en elektra kopen wij 1 jaar vooraf in, waardoor de huurders in 2024 nog geconfronteerd worden met de hoge energieprijzen van 2023. De prijzen voor 2025 zullen worden bepaald door de energieprijzen in 2024. We proberen te voorkomen dat je achteraf moet bijbetalen. Daarom gaat je voorschot vanaf 1 juli 2024 omhoog.
Bij het vaststellen van het nieuwe voorschotbedrag gebruiken we een aantal gegevens, waaronder:
- het verbruik
- de nieuwe tarieven van ons energiecontract (ingekocht in 2023)
- de huidige tarieven (2024) voor vastrecht.
Op basis hiervan maken wij een inschatting voor het nieuwe voorschot. Zowel de gestegen energieprijzen, maar ook het gestegen vastrechttarief bereken wij nu aan u door. Hierbij gaan we ervan uit dat het energieverbruik ongeveer hetzelfde blijft.