64 nieuwe woningen in Purmer-Zuid
Aan Koggenland komen 53 sociale huurwoningen met 2 kamers. Aan de Luitje Broekemastraat bouwen we 11 middenhuurwoningen met 3 kamers. De woningen worden gebouwd met het woningconcept van Fijn Wonen. Bouwen gaat hierdoor een stuk sneller dan normaal. De meeste wanden, vloeren en badkamers worden namelijk vooraf in de fabriek gemaakt. Vanuit daar gaan ze meteen naar de bouwplaats.
Een feestelijk moment én goede gesprekken
Na de feestelijke onthulling van het bouwbord was er ruimte voor gesprek. Omwonenden stelden vragen en waren benieuwd naar de nieuwe woningen. Ook was er interesse om straks door te stromen naar een van de woningen.
Lees meer over doorstromen naar een kleinere woning
Geschikt voor de toekomst
De woningen zijn gelijkvloers en beide gebouwen krijgen een lift. De woningen krijgen ook duurzame warmte en zonnepanelen. Daarnaast komt er groen op en rond de gebouwen, met ruimte voor insecten en vogels.
Langverwachte mijlpaal
Aan de start van de bouw ging een lang traject vooraf. Na bezwaar- en beroepsprocedures oordeelde de Raad van State op 24 juni 2026 dat de bouw kon doorgaan.
Meer lezen? Kijk op www.rochdale.nl/koggenland