Voor sommige woongebouwen in ons woningaanbod zoeken wij gemotiveerde bewoners die iets willen betekenen voor het gebouw en/of de buurt. Voor deze woongebouwen selecteren wij de huurders op basis van motivatie. Het gaat vooral om wooncomplexen waarbij wij het extra belangrijk vinden dat er een goede mix van bewoners is. En waar bewoners in een goede sfeer met elkaar samenleven en met elkaar in gesprek gaan.
Naast het inleveren van de algemene gegevens, vragen wij u ook om een motivatiebrief te schrijven. Op basis daarvan kan bijvoorbeeld een gesprek volgen en mogelijk toewijzing van de woning. Lees hieronder hoe het toewijzen op motivatie werkt.
Toewijzen op motivatie. Zo werkt het:
Stap
Advertentie op DĀK Regio Amsterdam
In de advertentie op DĀK Regio Amsterdam leest u of er bij de woning sprake is van toewijzen op motivatie.
Stap
Uitnodiging schrijven motivatie
De eerste 25 kandidaten bij DĀK Regio Amsterdam ontvangen via een mail van WoningNet met een uitnodiging om een motivatie te schrijven. U heeft drie werkdagen de tijd om uw motivatieformulier op te sturen.
Stap
Beoordelen motivatie
Een selectiecommissie bekijkt uw motivatieformulier. De samenstelling van de selectiecommissie wisselt per project. Daarna ontvangt u een e-mail met een afwijzing of uitnodiging voor een bezichtiging.
Stuurt u geen motivatie of is uw motivatie niet volledig? Dan vervalt uw woningaanbieding.
Stap
Bezichtigen woning
Ontvangt u een uitnodiging voor een bezichtiging? Dan vragen wij u om vooraf aan te geven of u aanwezig zal zijn. Tijdens de bezichtiging krijgt u meer uitleg over het wooncomplex en stellen wij u nog een aantal vragen.
Na de bezichtiging geeft u aan of u de woning accepteert of weigert.
Het kan zijn dat wij u op basis van uw antwoorden toch geen geschikte kandidaat vinden voor de woning en u geen woningaanbieding doen. U raakt dan geen zoekpunten kwijt.
Accepteert u de woning en heeft u de hoogste positie in DĀK Regio Amsterdam, dan krijgt u de woning aangeboden.
Stap
Gegevens controleren
Uw gegevens worden door ons gecontroleerd. Kloppen alle gegevens die u bij ons heeft ingeleverd? Gefeliciteerd! U heeft een nieuwe woning. Hierover krijgt u bericht van ons.
Selectieprocedure per woonproject
De selectieprocedure verschilt per wooncomplex. Hier vindt u meer informatie over de selectieprocedure per woonproject en meer informatie over het wooncomplex zelf.